O nas

Historia firmy


Firma PPHU ADAX została założona w 1985 r. jako spółka jednoosobowa przez mgr inż. Dariusza Adamiaka i od początku istnienia była nastawiona na produkcję poliestrowych włóknin dla przemysłu meblowego i odzieżowego.
Obecnie główny obszar naszej działalności stanowi produkcja włóknin wysokopuszystych dzięki czemu staliśmy się jednym z liderów dostarczających tego typu włókniny dla przemysłu meblowego w Polsce. Nasze wyroby znajdują również szerokie zastosowanie w produkcji kołder, poduszek, mebli ogrodowych, materacy, zabawek, odzieży ocieplanej, płyt izolacyjnych.
Wszystkie nasze produkty produkowane są z najwyższej jakości surowców o czym świadczą posiadane przez nas certyfikaty OEKO-TEX, INTERTEK, TÜV Rheinland, PZH.

Dbając o najwyższą jakość ciągle modernizujemy nasz park maszynowy natomiast zakupów dokonujemy u uznanych firm niemieckich, które są na tym rynku wyznacznikiem najnowszych trendów i jakości.
Na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku mebli tapicerowanych zostały uruchomione linie spełniające światowe standardy, które zostały uzupełnione o najnowszą automatykę. Zakupiona w 1999 r. linia do pneumatycznego formowania włóknin w systemie High-Loft (największa w kraju) pozwala na uzyskanie włóknin tapicerskich o wyjątkowych parametrach sprężystości.
Nasza produkcja jest proekologiczna – praktycznie bez odpadów.
Zmodernizowany park maszynowy, wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowany zespół pozwalają nam utrzymać produkcję na wysokim poziomie i szybko reagować na potrzeby rynku. Dzięki kilku liniom produkcyjnym i własnej logistyce jesteśmy w stanie szybko dostarczyć na miejsce zamówiony towar.
Szukaj